پرینورافی

پرینورافی

پرینورافی چیست؟ آسیب دیدگی ناحیه تناسلی برای بانوان امری شایع است که با بالا رفتن سن، انجام زایمان‌ های متعدد به ویژه زایمان طبیعی اتفاق می‌‌ افتد. اما داشتن روابط جنسی مکرر به مرور زمان باعث شل شدن و گشادی واژن میشود و بر روابط جنسی افراد تاثیرگذار خواهد بود، اما امروزه متخصصان با راهکارهای […]

پرینورافی چیست؟

آسیب دیدگی ناحیه تناسلی برای بانوان امری شایع است که با بالا رفتن سن، انجام زایمان‌ های متعدد به ویژه زایمان طبیعی اتفاق می‌‌ افتد.

اما داشتن روابط جنسی مکرر به مرور زمان باعث شل شدن و گشادی واژن میشود و بر روابط جنسی افراد تاثیرگذار خواهد بود، اما امروزه متخصصان با راهکارهای موثر و انجام عمل پرینورافی می‌ توانند دهانه واژن را ترمیم کرده و به حالت اولیه باز می‌ گردانند.

از این رو بانوان از آسیب‌ ها و بیماری‌ های مربوط به واژن و رحم محفوظ مانده و بر کیفیت روابط جنسی اثرگذار است.

پرینورافی در شمار عمل‌ های زیبایی کم تهاجم قرار می‌ گیرد که برای دسته زیادی از بانوان نوعی فرایند درمانی به شمار آمده و اغلب بانوان کاندیدای مناسب برای این جراحی هستند.

در ادامه مطلب کاربرد انجام پرینورافی را برایتان شرح خواهیم داد و اقدامات مهم قبل از جراحی و بعد از آن را نیز برایتان خواهیم گفت تا با اطلاعات و آگاهی بیشتر بتوانید برای این فرایند درمانی و زیبایی اقدام کرده و به آسانی می‌ توانید نتایج خوبی به دست آورید.

چه کسانی می‌ توانند عمل پرینورافی انجام دهند؟

چه کسانی می‌ توانند عمل پرینورافی انجام دهند؟
چه کسانی می‌ توانند عمل پرینورافی انجام دهند؟

بسیاری از بانوان با وجود آسیب دیدگی ناحیه واژن به پزشک مراجعه کرده و از نظر خود می‌ توانند عمل پرینورافی را انجام دهند، اما در این زمینه متخصصان تصمیم گیرنده نهایی بوده و با بررسی وضعیت بانوان تعیین خواهند کرد که آیا انجام این عمل به نتایج مناسب ختم میشود یا خیر.

اگر بانوان به صورت ژنتیکی مشکلاتی را در ناحیه تناسلی تجربه کنند و شل شدن عضلات واژن برای آنها اتفاق افتاده باشد می‌ توانند با انجام پرینورافی اصلاحات کاربردی را در این محدوده انجام داده و نتایج خوبی حاصل می‌ گردد.

اما دسته دیگری از بانوان از آنجایی که روابط جنسی با کیفیتی را تجربه نمی‌ کنند نمی‌ توانند به ارگاسم برسند از این رو نیاز است که عمل پرینورافی را انجام داده تا تمامی ایرادات و مشکلات پیش آمده برطرف شود و به این واسطه روابط افراد نیز بهتر از گذشته خواهد شد.

مطالعه بیشتر  لابیاپلاستی

اما آسیب دیدگی ناحیه پرینه ضمن انجام زایمان طبیعی کاملاً شایع است، اگر متوجه آسیب دیدگی این بخش حساس از واژن میشوید می‌ توانید برای عمل پرینورافی اقدام کنید.

از طرفی بانوانی که از سن ۶۰ سالگی عبور می‌ کنند کاندیدای مناسب برای این عمل ترمیمی هستند و می‌ توانند به این واسطه آسیب‌ های پیش آمده را برطرف کرده و علاوه بر زیبایی به حفظ سلامت واژن نیز کمک خواهند کرد.

مزایای انجام جراحی پرینورافی

مزایای انجام جراحی پرینورافی
مزایای انجام جراحی پرینورافی

بسیاری از بانوان با وجود مشکلاتی که در روابط جنسی تجربه می‌ کنند به دنبال راه‌ های موثر و کاربردی برای اصلاح وضعیت خود هستند، اگر بانوان جراحی پرینورافی را انجام دهند به مرور زمان آسیب‌ های موجود در ناحیه تناسلی برطرف شده و ارگاسم را در هنگام روابط راحت‌ تر تجربه می‌ کنند.

اما گاهی اوقات بانوان به دلیل عفونت‌ های مکرر واژینال با آسیب‌ های رحمی مواجه شده که البته خطرناک است، این افراد می‌ توانند با انجام پرینورافی اصلاحاتی را در ناحیه واژن انجام داده و با رفع گشادی واژن شرایط برای جذب آلودگی و نهایتاً عفونت‌ های مکرر فراهم نخواهد بود.

البته به خاطر داشته باشید که با این کار کیفیت روابط جنسی افراد نیز بهبود پیدا کرده و از آنجایی که واژن تنگ‌ تر میشود رضایت جنسی افراد نیز افزایش خواهد یافت.

در مواردی بانوان بنا به دلایل متفاوت از جمله یائسگی، افتادگی رحم، عفونت‌ های زنانه و هرگونه بیماری‌ های مربوط به واژینال ممکن است بی‌ اختیاری ادراری را تجربه کنند، این افراد نیز می‌ توانند با انجام عمل پرینورافی اقدام به درمان بی‌ اختیاری ادراری کرده و اگر احساس پری در قسمت پایینی شکم را داشته باشند برطرف خواهد شد.

اما از دیگر مزایای جراحی پرینورافی علاوه بر بهبود عفونت‌ ها باید به از بین رفتن نواقص ژنتیکی اشاره کرد، این مسائل برای بانوان اهمیت زیادی دارد و اگر پرینه با پارگی مواجه باشند به این واسطه قابل ترمیم بوده بدون آنکه افراد خونریزی، تورم یا دوره نقاهت زیاد را سپری کنند.

مطالعه بیشتر  درمان تنبلی تخمدان

متخصصان معتقدند که جراحی پرینورافی برای تنگ‌ تر کردن واژن کاربرد داشته و از آنجایی که افراد از این بابت احساس رضایت دارند به مرور زمان سبب افزایش اعتماد به نفس فرد شده و از نظر جسمی و روحی در موقعیت مناسبی قرار می‌ گیرند.

اقدامات مهم قبل از جراحی پرینورافی

اقدامات مهم قبل از جراحی پرینورافی
اقدامات مهم قبل از جراحی پرینورافی

با وجود آسیب‌ های پیش آمده در ناحیه واژن اگر افراد کاندیدای مناسب برای جراحی پرینورافی باشند متخصصان نکات مهم را به آنها یادآور شده که با انجام چند نکته می‌ توانند شرایط را برای یک جراحی موفق فراهم سازند و از این شیوه تخصصی نتایج خوبی حاصل می‌ گردد.

در اولین قدم متخصصان ناحیه تناسلی را معاینه کرده تا متوجه شوند که آیا اختلال، بیماری یا عفونتی در این محدوده وجود دارد یا خیر، اما برای دقت بیشتر و مراقبت از سلامت بخش‌ های حساس مانند دهانه رحم، تست پاپ اسمیر انجام میشود تا اگر عفونت و یا آلودگی همچون ویروس hpv حضور داشته باشد ابتدا شرایط را برای درمان آن مهیا کنند.

اما متخصصان تاکید زیادی بر عدم مصرف دخانیات و الکل دارند و مهم است که مصرف آنها را یک هفته قبل از جراحی به طور کامل متوقف کنید.

از طرفی حذف مصرف داروهایی که بر غلظت خون اثرگذار هستند ضروری است، مهم است که افراد داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین را یک هفته قبل از عمل مصرف نکنند، اما در روزی که برای جراحی به مراکز مربوطه مراجعه می‌ کنید حتماً ناحیه تناسلی و محل عمل را کاملاً تمیز کرده و نباید در این محدوده هیچگونه موی زائد وجود داشته باشد.

مراقبت‌ های بعد از پرینورافی

مراقبت‌ های بعد از پرینورافی
مراقبت‌ های بعد از پرینورافی

بعد از انجام عمل پرینورافی بانوان موظفند که دوره نقاهت را با حساسیت سپری کرده تا ضمن حفظ سلامت خود نتایج خوبی از این جراحی به دست آورند.

مطالعه بیشتر  باروری بانوان

بعد از عمل حتماً ناحیه مورد نظر را از هرگونه عفونت و آلودگی دور نگه دارید و با تعویض پانسمان در مدت زمان کوتاه روند بهبود را سرعت می‌ دهید.

مهم است که در این دوران از انجام فعالیت‌ های سنگین دوری کرده و نباید به هیچ عنوان فشاری به ناحیه تناسلی وارد شود، برای بهبود سریع تر بخیه‌ ها حتماً مدت زمان استراحت را بیشتر کرده و از لباس آزاد و نخی استفاده کنید.

ممکن است متخصصان انجام روابط جنسی را تا مدتی برای شما ممنوع اعلام کنند اما باید برای آغاز مجدد روابط حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

انجام برخی از فعالیت‌ های ورزشی مانند اسب سواری، دوچرخه سواری، وزنه برداری و غیره برای بانوان بعد از پرینورافی ممنوع است بهتر است که با مصرف غذاهای حاوی فیبر یا انواع مکمل‌ های ملین از بروز یبوست جلوگیری نمایید.

مهم است که بانوان بعد از پرینورافی در فواصل زمانی کوتاه برای بررسی نتیجه عمل به پزشک خود مراجعه نمایند.

به خاطر داشته باشید که مراجعه به متخصصین برتر باعث دریافت نتایج خوب از این عمل درمانی میشود و اطمینان داشته باشید که بعد از جراحی هرگز مشکلاتی را تجربه نکرده و در سلامت کامل می‌ توانید به زندگی طبیعی خود ادامه دهید.

پس از انجام عمل پرینورافی زمانی که دوره نقاهت را سپری می‌ کنید حتماً نکات گفته شده توسط پزشک را با جزئیات کامل رعایت کنید، اگر علائم و مشکلات غیر طبیعی را تجربه می‌ کنید نباید نسبت به آن بی‌ تفاوت باشید و مهم است که حتماً مسئله را پیگیری کنید و در صورت نیاز با مصرف انواع دارو اقدامات لازم را برای کنترل اوضاع انجام دهید، با این کار نتایج خوبی حاصل می‌ گردد که اثرگذاری دائمی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر