لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست؟ لابیا پلاستی روشی نوین و البته موثر برای بهبود ظاهر ناحیه تناسلی بانوان است، زمانی که لابیاها از حد نرمال بزرگ تر میشوند و یا فرم نازیبا و نامتقارن می‌ گیرند متخصصان به واسطه عمل لابیاپلاستی می‌ توانند تغییرات کاربردی را در این محدوده اجرا کرده و علاوه بر رفع مشکلات پیش آمده […]

لابیاپلاستی چیست؟

لابیا پلاستی روشی نوین و البته موثر برای بهبود ظاهر ناحیه تناسلی بانوان است، زمانی که لابیاها از حد نرمال بزرگ تر میشوند و یا فرم نازیبا و نامتقارن می‌ گیرند متخصصان به واسطه عمل لابیاپلاستی می‌ توانند تغییرات کاربردی را در این محدوده اجرا کرده و علاوه بر رفع مشکلات پیش آمده راحتی و اعتماد به نفس بانوان را به حالت قبل باز می‌ گردانند.

عموماً تغییر در بخش‌ های خارجی سیستم تناسلی زنان کار آسان‌ تری است و متخصصان فرایند لابیاپلاستی را برای عموم بانوانی که با چنین مشکلاتی مواجه هستند کاربردی دانسته و می‌ توانند با تغییرات جزئی اما کاربردی روند پیری ناحیه تناسلی را به تاخیر بیندازند و هرگونه مشکلات پیش آمده به راحتی قابل بهبود است.

به طور کلی هدف از انجام لابیاپلاستی تغییرات مثبت در ظاهر واژن و تعادل در لب‌ های لابیا می‌ باشد، متخصصان می‌ توانند با روش‌ های گوناگون و البته کم خطر اصلاحاتی را در این محدوده انجام داده که البته اثرات آن دائمی است.

اگر بخواهیم در مورد روش انجام لابیاپلاستی کمی جزئی‌ تر صحبت کنیم باید بدانید که که بر اساس نوع ترمیم، این فرایند طبقه‌ بندی میشود.

گاها متخصصان برای شروع کار برش را به صورت خطی ایجاد کرده تا بتوانند بخش آسیب دیده لابیاها را ترمیم کنند و نهایتاً لایه‌ های بریده شده را بخیه می‌ زنند.

روش دیگر برای انجام لابیاپلاستی ایجاد برش V شکل در بخش پشتی لب‌ های لابیا می‌ باشد و اما روش دیگر که اصطلاحا به آن تریم گفته میشود به گونه‌ ای است که بخش‌ های اضافه بریده شده و دو سر لابیاها به یکدیگر دوخته میشوند.

متخصصان برش گوه‌ای را برای انجام لابیاپلاستی مناسب دانسته و برشی به شکل یک مثلث در بخشی از لابیاها ایجاد میشود.

متخصص لابیاپلاستی را یک فرایند کم تهاجم اما موثر دانسته و اگر روند عمل به درستی سپری شود با وجود دوره نقاهت بسیار کوتاه خیلی زود نتایج مطلوب حاصل می‌ گردد و بانوان از زیبایی و تناسب اندام خود و رفع آسیب‌ های مربوط به ناحیه تناسلی رضایت کامل خواهند داشت.

مطالعه بیشتر  بهترین دکتر زنان و زایمان

محدودیت انجام لابیاپلاستی

محدودیت انجام لابیاپلاستی
محدودیت انجام لابیاپلاستی

زمانی که بانوان متوجه آسیب‌ ها و مشکلات پیش آمده در ناحیه لابیاها میشوند به دنبال راهکارهای موثر برای رفع این عوارض هستند، اما بسیاری از بانوان تصور می‌ کنند که همه افراد کاندیدای مناسب برای انجام لابیاپلاستی هستند اما مهم است بدانید که متخصصان لابیاپلاستی را برای افراد زیر ۱۸ سال مناسب و مجاز ندانسته و تا پایان دوره بلوغ جنسی باید برای لابیاپلاستی صبر کنند.

از طرف دیگر بانوانی که وارد 60 سالگی میشوند و زمانی که یائسگی اتفاق می‌ افتد و یا با انواع بیماری‌ های زمینه‌ ای مانند دیابت مواجه باشند نباید برای لابیا پلاستی اقدام کنند زیرا شرایط جسمانی به گونه‌ ای که ممکن است بهبود دیر هنگام زخم‌ ها سبب ایجاد عفونت در این محدوده شده و مشکلات و آسیب‌ های فراوانی را در پی دارد.

اما لابیاپلاستی برای بانوان باردار و تمامی کسانی که به زگیل تناسلی، تبخال تناسلی و یا عفونت واژینال مبتلا هستند انجام نمیشود، متخصصان معتقدند که اگر افراد با ویروس فعال hpv مواجه باشند تا زمانی که بهبودی کامل حاصل نشود نمی‌ توانند فعالیت‌ های ترمیمی، زیبایی و درمانی را انجام دهند با این حال این افراد بیش از دیگران در معرض زخم‌ های شدید، التهابات و عفونت‌ های وسیع قرار می‌ گیرند و نه تنها نتیجه مناسب از لابیاپلاستی به دست نمی‌ آید بلکه سلامت آنها نیز با اختلال مواجه میشود.

اقدامات قبل از لابیاپلاستی

اگر متوجه فرم نازیبا و نامتقارن در لابیاها میشوید حتماً با متخصصان فعال در این زمینه مشورت کرده و مشکلات پیش آمده و سطح انتظارات خود را از سایر عمل‌ های ترمیمی با آنها بازگو کنید.

متخصصان در این زمینه راهنمای خوبی برای بانوان هستند و به آنها خواهند گفت که آیا شرایط انجام لابیاپلاستی را دارند یا خیر.

مطالعه بیشتر  درمان تنبلی تخمدان

قبل از هر چیز متخصصین به بانوان این نکته را گوشزد می‌ کنند که باید از انجام این نوع جراحی‌ ها انتظارات واقع بینانه داشته باشند و متخصصان تا حد ممکن برای ترمیم بخش‌ های آسیب دیده تلاش می‌ کنند.

اما اگر متخصصان لابیاپلاستی را برای بانوان کاربردی بدانند به آنها توصیه می‌ کنند که با انجام یک آزمایش خون، آزمایش ادرار و حتی تصویربرداری از ناحیه تناسلی آنها را از وضعیت بدن آگاه سازند.

بانوان موظفند که قبل از انجام لابیاپلاستی در صورت مصرف آسپرین و انواع داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی حتماً به پزشک اطلاع داده و در صورت نیاز مصرف آنها را موقتاً قطع کنند.

در روزهای قبل از جراحی با مصرف مایعات بیشتر و غذاهای توصیه شده توسط پزشک می‌ توانید از ضعف و مشکلات بعد از جراحی پیشگیری نمایید، مهم است که از انواع محصولات ضدعفونی کننده برای شستشوی ناحیه واژن استفاده کنید تا مبادا قبل از عمل و حتی بعد از این فرایند با عفونت مواجه شوید.

مراقبت‌ های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت‌ های بعد از لابیاپلاستی
مراقبت‌ های بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی در شمار فرایندهای کم تهاجم قرار می‌ گیرد اما مهم است که بعد از این عمل هر چقدر هم ترمیم جزئی انجام شده باشد مدت زمان بیشتری را به استراحت اختصاص داده و از لباس‌ ها و پوشش‌ مناسب استفاده کنید.

اگر بانوان بعد از انجام لابیاپلاستی از لباس‌ های آزاد و نخی استفاده کنند هرگز شرایط برای تجمع رطوبت و عفونت زخم‌ ها فراهم نخواهد بود، همچنین از اعمال هرگونه فشار و ضربه به ناحیه تناسلی خودداری کرده و با مراقبت بیشتر می‌ توانید خیلی زود روال طبیعی زندگی خود را آغاز نمایید.

بعد از انجام لابیاپلاستی متخصصان برای کاهش میزان التهابات، کاهش درد و بهبود سریع تر زخم‌ ها انواع داروهای مسکن، ضد التهاب و آنتی بیوتیک را برای بانوان تجویز می‌ کنند و البته بانوان مجاز به استفاده از کمپرس سرد هستند تا تورم و درد را تا حد ممکن تسکین دهند.

مطالعه بیشتر  درمان درد های لگنی

تمامی داروهای مصرفی باید با دوز مشخص و تا زمانی که پزشک اعلام می‌ کند مصرف شوند تا روند جراحی آنگونه که باید پیش رود تا آسیب و عارضه‌ ای در این دوره سلامت فرد را تهدید نکند.

بانوان باید با شوینده‌ های مخصوص محل مورد نظر را روزانه شستشو داده و البته برای برقراری روابط جنسی حتماً با پزشک مشورت نمایند، همچنین با مصرف مایعات بیشتر و رعایت رژیم غذایی سیستم گوارشی عملکرد مناسبی داشته و مشکلاتی از جمله یبوست را تجربه نخواهید کرد و از این بابت فشاری به ناحیه تناسلی وارد نمیشود.

عوارض احتمالی لابیاپلاستی

عوارض احتمالی لابیاپلاستی
عوارض احتمالی لابیاپلاستی

زمانی که برای انجام لابیاپلاستی به کلینیک‌ های برتر مراجعه می‌ کنید متخصصان عوارض احتمالی را با شما در میان می‌ گذارند تا با آگاهی بیشتر بتوانید دوره نقاهت را سپری کرده تا مبادا با این عوارض مواجه شوید.

بعد از لابیاپلاستی کمی خونریزی و حتی عفونت طبیعی است اما مهم است که با مصرف انواع دارو و مراقبت بیشتر از تشدید این آسیب‌ ها جلوگیری نمایید.

از طرف دیگر باقیماندن جای زخم یا اسکار بر روی لابیاها کاملاً شایع است البته می‌ توانید در طولانی مدت با استفاده از انواع کرم‌ های ترمیم کننده اسکار پیش آمده را برطرف نمایید.

اگر فرایند لابیاپلاستی به درستی انجام نشود ممکن است حساسیت ناحیه تناسلی کاهش پیدا کند، البته افراد در معرض لخته خون قرار گرفته و ممکن است نسبت به مواد بیهوشی واکنش آلرژیک نشان دهند.

معمولا این عوارض با شدت خفیف تا شدید برای مراجعین اتفاق می‌ افتد هر چقدر که مراقبت بعد از جراحی را جدی‌ تر بگیرید این عوارض را بسیار محدود و برای مدت کوتاه تجربه خواهید کرد و خیلی زود بهبود پیدا خواهند یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر