روش های تعیین جنسیت

روش های تعیین جنسیت

تعیین جنسیت قبل از بارداری فرزندآوری یکی از مهمترین مراحلی است که همه زوجین سپری می‌ کنند اما در گذشته افراد نمی‌ دانستند که آیا امکان تغییر در جنسیت جنین قبل از باروری وجود دارد یا خیر. امروزه پزشکان می‌ توانند با استفاده از تکنولوژی و مهارت‌ های تخصصی در تعیین جنسیت به افراد کمک […]

تعیین جنسیت قبل از بارداری

فرزندآوری یکی از مهمترین مراحلی است که همه زوجین سپری می‌ کنند اما در گذشته افراد نمی‌ دانستند که آیا امکان تغییر در جنسیت جنین قبل از باروری وجود دارد یا خیر.

امروزه پزشکان می‌ توانند با استفاده از تکنولوژی و مهارت‌ های تخصصی در تعیین جنسیت به افراد کمک کنند، اما به یاد داشته باشید که هیچ کدام از روش‌ های انجام شده در این زمینه نتیجه ۱۰۰ درصدی ندارد و احتمال عدم موفقیت حتی برای درصد بسیار محدودی از افراد وجود دارد.

همه ما می‌ دانیم که تعیین جنسیت قبل از بارداری نتیجه قطعی ندارد و احتمال دختر یا پسر شدن جنین ۵۰ ۵۰ است، اما امروزه متخصصان می‌ توانند با روش‌ های خاص احتمال تعیین جنسیت خاص برای جنین را افزایش دهند، اما در این مسیر متخصصانی که در زمینه زنان و زایمان فعالیت دارند می‌ توانند راهنمای خوبی برای زوجین باشند و تا به امروز درصد زیادی از افراد از این روش‌ ها نتایج خوبی کسب نموده‌ اند.

برای پسردار شدن چه بخوریم؟

بسیاری از زوجین ترجیح می‌ دهند که در صورت داشتن فرزند دختر یا پسر جنس مخالف را نیز داشته باشند و تلاش می‌ کنند با راهکارهای موثر و البته کم خطر برای داشتن جنین پسر یا دختر اقدامات لازم و موثر را انجام دهند.

متخصصان معتقدند که اگر افراد رژیم غذایی خود را برای داشتن جنین‌ پسر تغییر دهند نیاز است که روزانه از موز، سیب زمینی و لوبیا سفید استفاده کنند، البته این افراد می‌ توانند مصرف غلات را در وعده صبحانه افزایش داده و توصیه میشود که از انواع غذاهای قلیایی استفاده کنند.

برای داشتن نوزاد پسر بانوان می‌ توانند از انواع میوه‌ ها و سبزیجات تازه استفاده کنند و البته خوراکی‌ های حاوی پتاسیم مانند ماهی سالمون و آووکادو را حتماً در رژیم غذایی خود بگنجانند.

مطالعه بیشتر  آشنایی با حاملگی خارج رحم

برخی دیگر از انواع مواد غذایی خاصیت قلیایی بسیار بالایی دارند که از مهمترین آنها باید به مرکبات، سبزیجات ریشه‌ دار و آجیل اشاره کرد، توصیه میشود که بانوان برای داشتن جنین پسر مصرف محصولات لبنی را به طور کامل متوقف کنند و تا حد ممکن بالا نگه داشتن سطح گلوکز خون به نفع آنها خواهد بود.

رژیم غذایی برای دختر دار شدن

رژیم غذایی برای دختر دار شدن
رژیم غذایی برای دختر دار شدن

تعیین جنسیت راه و روش خاص خود را دارد البته فراموش نکنید که هر روشی از جمله مراقبت‌ های خانگی یا تخصصی نتایج قطعی و ۱۰۰ درصدی نداشته و احتمال خطا نیز وجود دارد.

اما بانوان می‌ توانند برای داشتن جنین دختر از انواع خوراکی‌ ها و موادی استفاده کنند که بدن را اسیدیته می‌ کند، مصرف غذاهای دریایی، انواع لوبیا و بادام‌ ها بر اسیدی شدن بدن موثر هستند.

البته انواع سبزی‌ ها با برگ‌ های تیره، کلم بروکلی و تمامی محصولات لبنی از جمله شیر، ماست، پنیر، خامه و سرشیر برای آنها مناسب است.

بانوان می‌ توانند روزانه از تخم مرغ، اسفناج و کره بادام زمینی استفاده کنند اگر این رژیم غذایی برای مدت طولانی ادامه پیدا کند و افراد به طور مرتب از خوراکی‌ های حاوی کلسیم و منیزیم استفاده کنند در این روش موثر بوده و باید از مصرف غذاهای قندی پرهیز کنند.

مقادیر زیاد فیبر، پروتئین و انواع چربی‌ های سالم برای بانوانی که قصد دختردار شدن دارند موثر و مفید خواهد بود.

مهمترین روش‌ های تعیین جنسیت

مهمترین روش‌ های تعیین جنسیت
مهمترین روش‌ های تعیین جنسیت

زمانی که صحبت از تعیین جنسیت با روش‌ های تخصصی میشود پزشکان با توجه به وضعیت بانوان و البته آقایان بهترین روش را پیش روی افراد قرار می‌ دهند.

روش شتل یک فرایند موثر برای تعیین جنسیت قبل از بارداری است، متخصصان معتقدند که برای انجام این روش چند فاکتور مهم ارزیابی میشود به عنوان مثال نوع اسپرم، ویژگی‌ های آن و زمان مقاربت و حتی ph مایعات بدن نیز مورد بررسی قرار می‌ گیرد.

مطالعه بیشتر  واژینوپلاستی

توجه داشته باشید که در روش شتل مهم است که بانوان و آقایان تغذیه مناسب را برای انتخاب جنسیت داشته باشند و برای جنین دختر محیط رحم باید کاملاً اسیدی باشد، البته زمان رابطه نیز تعیین کننده جنسیت جنین خواهد بود.

به عنوان مثال اگر افراد بخواهند در زمان تخمک گذاری برای داشتن جنین پسر اقدام کنند مهم است که حتماً در روز تخمک گذاری رابطه جنسی برقرار شده و نهایتاً دو تا سه روز بعد از آن نیز ادامه پیدا کند، اما برای داشتن فرزند دختر حداقل سه روز قبل از تخمک گذاری رابطه را انجام داده و متوقف کنید، در چنین شرایطی پزشکان مطابق با سیکل قاعدگی بانوان روز دقیق رابطه را به افراد اعلام کرده تا برای داشتن فرزند دختر یا پسر اقدام نمایند.

روش دیگر برای تعیین جنسیت قبل از بارداری ویلان نام دارد، در این روش زمان بندی مسئله ای بسیار مهم است و پزشکان بر آن تاکید زیاد دارند، متخصصان معتقدند که عملکرد اسپرم‌ ها در چرخه قاعدگی زنان در هر دوره متفاوت است، در روش ویلان احتمال دختر شدن تخمک نیز حدود ۵۷ درصد است.

در این روش محققان معتقدند که اگر رابطه جنسی در روز تخمک گذاری و یا نزدیک به این روزها انجام شود شانس دخترار شدن بیشتر است و کروموزوم‌ های x مدت زمان بیشتری زنده می‌ مانند، اما اگر رابطه جنسی روز بعد از تخمک گذاری اتفاق بیفتد احتمال پسردار شدن بیشتر است.

روش دیگر برای تعیین جنسیت babydust نام دارد، در این روش تعداد و زمان رابطه جنسی مسئله مهمی است، افزایش هورمون LH در بدن نشان می‌ دهد که تخمک گذاری در ۱۲ تا ۴۸ ساعت آینده رخ می‌ دهد و با این کار می‌ توان زمان مناسب برای رابطه جنسی جهت داشتن دختر یا پسر را تعیین کرد.

مطالعه بیشتر  پرینورافی

اگر دو یا سه روز قبل از زمان تخمک گذاری رابطه جنسی انجام شود شانس دختر دار شدن بیشتر میشود اما رابطه جنسی در روز تخمک گذاری یا بعد از آن احتمال داشتن جنین پسر را افزایش خواهد داد.

روش دیگر برای تعیین جنسیت جنین استفاده از کیت‌ های انتخابی جنسیت است، در این روش از کیت‌ های جداگانه برای دختر و پسر استفاده میشود که شامل دماسنج، چوب‌ های آزمایش تخمک گذاری، عصاره گیاهی و ویتامین ‌ها است.

در تحقیقاتی که در این زمینه انجام شد محققان به این نتیجه رسیده اند که این کیت‌ ها یک روش کاملاً غیرعلمی هستند که هیچ نوع قطعیتی در نتیجه آن وجود ندارد.

برای تعیین جنسیت جنین روش‌ های آزمایشگاهی و کلینیکی موثرتر و البته آسان‌ تر است، بانوان و آقایان می‌ توانند برای تعیین جنسیت جنین از روش‌ های آزمایشگاهی مانند iui استفاده کنند، در این روش اسپرم‌ ها بر اساس ماهیتی که دارند به دو دسته XY و XX تقسیم بندی میشوند، این فرایند با استفاده از سانتریفیوژ انجام شده و می‌ تواند یک بارداری هدفمند را به نتیجه مناسب برساند.

اسپرم‌ های جدا شده نهایتاً با لقاح مصنوعی به یک نطفه زنده تبدیل شده و نهایتاً به رحم مادر انتقال داده میشود، آی یو آی از نظر پزشکان یک روش کم تهاجم و البته ایمن است.

روش دیگر برای تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری فرایند آی وی اف است، در این روش بارداری‌ های هدفمند به موفقیت ختم شده و جنسیت جنین به طور قطعی تعیین میشود، فرایند ivf نسبت به دیگر روش‌ ها اغلب پرهزینه بوده و ممکن است همه افراد توانایی انجام این روش را نداشته باشند.

ناگفته که در روش آی وی اف لقاح بین تخمک و اسپرم در محیط آزمایشگاه انجام میشود و انتقال آن به رحم بعد از تشکیل نطفه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر