جوانسازی واژن

جوانسازی واژن هم درمانی و هم زیبایی

کاهش وزن های خودسرانه و غیر اصولی، ورزش های نامناسبی همچون دوچرخه سواری هایی که به صورت طولانی مدت، بالا رفتن سن و همزمان با آن زایمان ‌های بیش از حد، شروع یائسگی از مواردی هستند که می‌توانند بر روی زیبایی و سلامت ناحیه تناسلی بانوان ها تأثیر بگذارند. بسیاری از بانوان این مسئله را […]

کاهش وزن های خودسرانه و غیر اصولی، ورزش های نامناسبی همچون دوچرخه سواری هایی که به صورت طولانی مدت، بالا رفتن سن و همزمان با آن زایمان ‌های بیش از حد، شروع یائسگی از مواردی هستند که می‌توانند بر روی زیبایی و سلامت ناحیه تناسلی بانوان ها تأثیر بگذارند.

بسیاری از بانوان این مسئله را بسیار کم اهمیت می دانند و تصور می‌کنند که پرداختن به آن کاری غیرضروری و عجیب است.

خوب است بدانید که جوانسازی ناحیه تناسلی فقط مربوط به زیبایی آن نمی شود بلکه حتی جوانسازی می‌تواند بر روی سلامت جنسی بیشتر تاثیر بگذارد و کیفیت روابط جنسی و همچنین اعتماد به نفس بانوان را تحت تأثیر قرار دهد.

به همین دلیل است که امروزه روش های متعددی برای جوانسازی واژن و ناحیه تناسلی خانم ها به وجود آمده است که نکته مهم در رابطه با این موضوع افتادگی پوست در این ناحیه و تغییر شکل آن تنها مربوط به خانم های متاهل یا کسانی که زایمان های طبیعی انجام داده اند نیست.

افرادی که زایمان طبیعی نداشتن یا اصلا زایمان نکردند و در دوره ‌های میانسالی می توانند آن را تجربه کند.

روش های جوانسازی ناحیه تناسلی برای همه خانم‌ ها مفید و موثر واقع خواهد شد.

توجه داشته باشید که سلامت و زیبایی واژن در کیفیت رابطه جنسی و احساس رضایت زناشویی تاثیر می گذارد زمانی که فرد تصمیم می گیرد که جوانسازی انجام دهد  یک سری سوالات و رویدادها برای او به وجود می آید.

البته این موضوع در کشور ما نگرانی های زیادی در خصوص عوارض و آسیب‌ های ناشی از آن دارد.

بسیاری از خانم ها تصور می کنند که با انجام این جراحی های زیبایی در راه رفتن خود ممکن است دچار مشکل شوند و یا حتی بر زایمان آن ها تاثیر منفی بگذارد.

همه این مسائل کاملا قابل درک است ولی باید با آگاهی کامل این کار را انجام بدهید در این مطلب می خواهیم در رابطه با انواع روش های جوانسازی پوست ناحیه تناسلی خانم ها و مزیت و معایب آن ها بحث می کنیم و به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را در صورت امکان مطالعه بفرمایید.

مطالعه بیشتر  باروری آزمایشگاهی (ivf)

منظور از جوانسازی ناحیه تناسلی خانم ها چیست؟

منظور از جوانسازی ناحیه تناسلی خانم ها چیست؟
منظور از جوانسازی ناحیه تناسلی خانم ها چیست؟

بدون شک رابطه جنسی یکی از رویکردهای مهم زندگی افراد به حساب می‌آید که کیفیت آن می‌تواند در زندگی زناشویی آنها تاثیر بگذارد زیبا سازی و جوانسازی ناحیه تناسلی باعث سلامت آن نیز می‌شود و اعتماد به نفس بانوان را بالا می ‌برد.

در نتیجه این موضوع میل جنسی افراد افزایش پیدا می کند و راحت تر به ارگاسم می رسند و موضوع بعدی این است که روش‌های مختلف جوانسازی واژن باعث از بین رفتن خشکی آن می ‌شود که در نهایت این موضوع رابطه جنسی را راحت ‌تر می‌کند.

این موضوع در رابطه با بهترین ناحیه کلیتوریس و کیفیت رابطه بعد از رابطه در هر دو طرف این تاثیر را می‌گذارد و خیلی زود می توانید تاثیر آن را در زندگی زناشویی خود ببینند.

جوانسازی واژن برای چه کسانی مناسب است؟

جوانسازی واژن راهی برای بالا بردن اعتماد بنفس و لذت بیشتر در حین رابطه جنسی در خانم ها است.

اگر بخواهیم به صورت دقیق بگوییم که چه افرادی کاندیدای مناسب برای جوانسازی واژن هستند باید به موارد زیر اشاره کنیم زنانی که زودتر از زمان معمول خود یائسه شدند رابطه جنسی دردناکی هم خواهند داشت.

زنانی که به دلیل ضعیف بودن عضلات کف لگن با مشکلاتی از جمله بی اختیاری ادرار مواجه شده اند زنانی هستند که رابطه جنسی دردناکی را تجربه می کنند خانم هایی که به دلیل زایمان های مکرر دچار گشاد شدن یا شل شدگی واژن شده اند نیز به دلایل مختلف به سرعت دچار عفونت می‌شوند.

بانوانی که به علت هایی همچون مادرزادی و یا گشادی واژن رو به رو هستند می توانند از این روشها استفاده کنند که درمان شوند.

خوشبختانه با پیشرفت علم در زمینه زنان و زایمان و زیبایی به کمک روش‌های نوین و پیشرفته مشکلاتی که افراد دارند مطرح شده است و همچنین استفاده از لیزر های مونالیزا باعث از بین رفتن آتروفی واژن می شود و در نهایت جوانسازی واژن را به دنبال خواهد داشت.

در کنار همه اینها لابیاپلاستی از روش‌های درمانی و مبارزه با افتادگی های واژن است که این روش یکی از درمان های موثر و آسان در جوانسازی لیزر واژینال غیر هورمونی است که باعث بروز هیچ دردی نمی شود و تغییر بسیار اساسی در جراحی های زیبایی زنان به وجود آورده است.

مطالعه بیشتر  اختلال نعوظ جنسی

این روش عملکرد مفید و موثری دارد که کاملا بدون درد و خونریزی انجام می شود و نظر بسیاری از متخصصین زنان و زایمان و زیبایی را به خود جلب کرده است.

جوانسازی واژن باعث میشود که دردهای واژینال در زمان رابطه جنسی از بین برود آتروفی واژن درمان شود خانم هایی که بر اثر یا زدگی دچار خشکی واژن شدن از بین برود.

همچنین در برخی از موارد علاوه بر زیباسازی واژن باعث درمان زگیل های تناسلی نیز می شود حتی مشکلات ناشی از یائسگی را درمان می کند و مشکلاتی که در رابطه با خروج باد از واژن در برخی از بانوان است را با استفاده از روش های مختلف جوانسازی واژن درمان می کند.

ناحیه تناسلی با گذشت زمان در اثر کاهش کلاژن و الاستین پوستی تغییر شکل پیدا می کند.

از جمله این عوامل عبارت است از عوامل ژنتیکی و هورمونی بارداری زایمان.

عوامل ژنتیکی و هورمونی بارداری زایمان
عوامل ژنتیکی و هورمونی بارداری زایمان

کمبود ویتامین ها روند پیری را در افراد افزایش می ‌دهد. علاوه بر این عوامل پوشیدن لباس ‌های زیر نامناسب و تنگ پوست ناحیه را دچار شوک زدگی می کند.

در سال های اخیر این عمل در سطح جهان و به خصوص ایران افزایش پیدا کرده و انجام این عمل کیفیت روابط زناشویی را بالا می‌برد و بر اساس آن مطالعات نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد از خانم ها در رابطه زناشویی خود بیشتر تحریک می شوند.

روش های جوانسازی واژن

نکته حائز اهمیت این است که انجام فرایندهای جوانسازی واژن ممکن است شامل چند درمان شود و در بعضی از بانوان همه این درمان ها لازم و ضروری است و در برخی از آن ها تنها با یک عمل می توان ناحیه تناسلی را زیبا کرد از جمله این عمل ها عبارتند از:

  • جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی زنان
  • جراحی جوانسازی دستگاه تناسلی
  • جراحی شکل های واژن واژینوپلاستی
  • لابیاپلاستی
  • تنگ کردن واژن
  • لابیا ماژور پلاستی

واژینوپلاستی

در واژینوپلاستی یا زیبا سازی واژن به دلیل افزایش سن و زایمان طبیعی این جراحی معمولا با هدف درمان و افزایش اعتماد به نفس بانوان انجام می‌شود.

مطالعه بیشتر  عوامل موثر در اختلالات جنسی

برای انجام این کار از بی‌حسی موضعی استفاده می کنند اما همه چیز به تشخیص پزشک و حساسیت افراد بستگی دارد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی بعد از تغییر شکل دستگاه تناسلی خانم ها انجام می شود در این جراحی معمولا لبه های دستگاه تناسلی زنان کوچک می‌شود و در صورت عدم تقارن شکل ظاهری آن دچار تغییر می شود ولی این عمل را معمولا با بی هوشی کامل انجام می دهند.

جوانسازی واژن با rf (جوانسازی واژن با ار اف)

جوانسازی واژن با rf (جوانسازی واژن با ار اف)
جوانسازی واژن با rf (جوانسازی واژن با ار اف)

در جوانسازی با آر اف امواج الکترومغناطیس استفاده می‌شود و مشابه امواجی است که در ماکروویو قرار دارد این عوارض با قدرت کمی جهت گرم کردن بافت ‌های ناحیه تناسلی انجام شود در نتیجه فرآیند خونرسانی برای تولید کلاژن در ناحیه افزایش پیدا می‌کند و مشکل گشاد شدن واژن از بین می رود.

درمان از این طریق بدون جراحی و خونریزی است و هیچ دردی به همراه ندارد. از لیزر ار اف برای درمان سایر مشکلات خانم ها و درمان خشکی و یا رفع درد در زمان برقراری رابطه جنسی و آتروفی واژن استفاده می کنند و با توجه به اینکه این روش از روش های غیر تهاجمی است بسیار  زیاد مورد استقبال قرار می گیرد.

برای شکل دهی بهتر و زیبا کردن واژن و ماندگاری آن به چند جلسه ار اف نیاز است که معمولاً بسته به میزان شل شدگی واژن این جلسات بین ۳ الی ۶ جلسه متغیر می باشد.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

در کربوکسی تراپی با گاز کربن دی اکسید برای از بین بردن مشکلات ناحیه تناسلی استفاده میشود.

این روش با دستگاهی که کربوکسی نام دارد گاز کربن دی اکسید را وارد قسمت هایی از بدن می‌کنند که می‌خواهند درمان شود در این روش به تولید کلاژن در ناحیه تناسلی می پردازند و باعث رفع چین و چروک در قسمت تناسلی می شوند.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن یکی دیگر از روش های جوانسازی واژن است.

که به رفع تیرگی و چروک واژن می پردازد در این روش از چند مدل ژل با میزان ماندگاری متفاوت برای بهبود ظاهر واژن استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر