واژینوپلاستی

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی چیست؟ آسیب دیدگی ناحیه واژن نه تنها باعث ایجاد فرم نازیبا میشود بلکه برای بانوان دردسرهای فراوانی داشته و می‌ تواند عاملی برای بیماری‌ های رحمی باشد. اما متخصصان با انجام عمل واژینوپلاستی می‌ توانند با روش‌ های نوین اقدام به تنگ‌ تر کردن واژن کرده و از بسیاری از بیماری‌ های مربوط به […]

واژینوپلاستی چیست؟

آسیب دیدگی ناحیه واژن نه تنها باعث ایجاد فرم نازیبا میشود بلکه برای بانوان دردسرهای فراوانی داشته و می‌ تواند عاملی برای بیماری‌ های رحمی باشد.

اما متخصصان با انجام عمل واژینوپلاستی می‌ توانند با روش‌ های نوین اقدام به تنگ‌ تر کردن واژن کرده و از بسیاری از بیماری‌ های مربوط به لگن، رحم و ناحیه تناسلی پیشگیری می‌ کنند.

با افزایش سن، انجام زایمان طبیعی و حتی طی کردن دوره بارداری با وجود تغییرات وسیع هورمونی آسیب دیدگی ناحیه واژن کاملاً شایع است به مرور زمان بانوان کشش بافت‌ ها و شل شدن عضلات را تجربه کرده و متوجه گشادتر شدن ناحیه واژن میشود، این عارضه گاهاً باعث میشود که بانوان نتوانند از تامپون استفاده کنند و به مرور زمان نه تنها کیفیت روابط جنسی برای آنها کاهش پیدا می‌ کند بلکه عاملی برای جذب آلودگی و بیماری‌ های زنانه خواهد بود.

اما زمانی که با وجود چنین مشکلی به پزشکان مربوطه مراجعه می‌ کنید متخصصان با بررسی وضعیت و سلامت بافت واژن متوجه خواهند شد که آیا افتادگی و یا سست شدن بافت‌ های مجاور اتفاق افتاده است یا خیر، اگر تشخیص پزشک بر آسیب دیدگی کانال واژن باشد با استفاده از واژینوپلاستی می‌ توانند مشکلات پیش آمده را برطرف کرده و با ترمیم ناحیه تناسلی سلامت واژن باز می‌ گردد و بانوان می‌ توانند ضمن انجام روابط جنسی با کیفیت همواره از سلامت جسمانی خود بهره‌ مند شوند و بر اعتماد به نفس و سلامت روان آنها نیز اثرگذاری مثبت دارد.

شاید این مسئله در ذهن شما هم وجود داشته باشد که واژینوپلاستی چگونه انجام میشود، عموماً متخصصان برای واژینوپلاستی از بیهوشی موضعی استفاده می‌ کنند و معتقدند که این فرایند در مدت بسیار کوتاه و با کمترین عوارض انجام می‌ پذیرد.

نکته مهم این است که متخصصان با حذف پوست اضافه داخل واژن می‌ توانند بخش‌ های لازم را ترمیم کرده و با ایجاد بخیه‌ های کاملاً محکم بافت شل شده پوست را جمع می‌ کنند.

مطالعه بیشتر  روش های تعیین جنسیت

اما فرایند ترمیم و ایجاد بخیه‌ ها به گونه‌ ای انجام میشود که پزشک از سفت شدن کانال واژن اطمینان حاصل کند، اما مهم است اندازه‌ ای که برای دهانه واژن در نظر گرفته میشود کاملاً استاندارد باشد تا مبادا بر اثر عملکرد نامناسب پزشک، فرد با مشکلات جدید مواجه شود.

آیا انجام واژینوپلاستی خطرناک است

آیا انجام واژینوپلاستی خطرناک است
آیا انجام واژینوپلاستی خطرناک است

اگر تمایل به انجام واژینوپلاستی دارید این فرایند باید تحت نظر متخصصانی انجام شود که در این زمینه مهارت و تجربه کافی را دارا هستند در غیر این صورت ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد که کاملا خطرناک بوده و زندگی فرد را مختل می‌ کند.

از عوارض و خطرات شایع واژینوپلاستی باید به خونریزی بعد از عمل اشاره کرد، ممکن است برش ایجاد شده در سطح واژن سبب ایجاد خونریزی شده و به مرور زمان شاهد خروج ترشحات عفونی از این محدوده خواهید بود.

همچنین ممکن است ناحیه تناسلی با عفونت درگیر شده و رشد بیش از حد باکتری ها و قارچ‌ ها باعث تغییرات محسوس در میزان ترشحات، رنگ و بوی آنها خواهد شد.

گاهی اوقات بانوان پس از انجام واژینوپلاستی با مشکلاتی از جمله درد در ناحیه تناسلی مواجه میشوند و یا گاهاً نسبت به مواد بیهوشی واکنشات آلژریک نشان داده و این عوارض برای آنها حال نامساعد را در پی دارد.

مسئله‌ ای که ممکن است بعد از انجام واژینوپلاستی برای افراد اتفاق بیفتد ترمبوز ورید عمقی است که در اثر تجمع لخته خون در سیاهرگ‌ های عمقی اتفاق می‌ افتد، احتمال بروز چنین آسیب‌ هایی کاملاً نادر است اما به یاد داشته باشید که اگر چنین اختلالاتی به وجود بیاید باید سریعاً به آن رسیدگی شود در غیر این صورت می‌ تواند به آسیب‌ های وسیع‌ تر و دائمی تبدیل شود.

مطالعه بیشتر  باروری آقایان

اگر بخواهیم کمی جزئی‌ تر در مورد عوارض و خطرات احتمالی واژینوپلاستی صحبت کنیم باید به آسیب دیدگی عصب‌ های حساس در ناحیه تناسلی اشاره کرد، ممکن است بر اثر ایجاد برش‌ ها، بی‌ حسی‌ های موقتی یا دائمی اتفاق بیفتد و عموماً می‌ تواند تحریک پذیری بدن بانوان را کاهش دهد.

برخی از بانوان بعد از انجام واژینوپلاستی با تنگ شدن واژن بیش از حد نرمال مواجه میشوند به گونه‌ ای که حتی انجام روابط جنسی برای آنها سخت شده و هنگام قاعدگی درد زیادی را متحمل میشوند.

به یاد داشته باشید که مقاربت دردناک در پی تنگ شدن بیش از حد واژن قابل تحمل نیست و نیاز است که مجدداً عمل‌ های ترمیمی انجام پذیرد.

بعد از واژینوپلاستی چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟

بعد از واژینوپلاستی چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟
بعد از واژینوپلاستی چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟

بعد از انجام واژینوپلاستی متخصصان مراقبت‌ های گفته شده را مجدداً تکرار کرده و به انجام همه آنها تاکید زیاد دارند، مهم است که نسبت به حالات پیش آمده بعد از واژینوپلاستی هوشیار باشید تا در صورت بروز مشکلات غیر طبیعی به پزشک مراجعه نمایید.

متخصصان معتقدند که باید در فواصل زمانی کوتاه جهت تعویض پانسمان اقدام کنید، اما اگر متوجه خونریزی‌ های بیش از حد میشوید به مراکز درمانی مراجعه کرده تا بررسی‌ های دقیق‌ تر انجام شود.

اگر زخم ایجاد شده در ناحیه واژن با عفونت مواجه شود قطعاً خروج ترشحات زرد رنگ را تجربه کرده و به مرور زمان باعث افزایش دمای بدن خواهد شد، نیاز است که افراد برای کنترل تب تحت نظر قرار گرفته و اگر به پزشکان مربوطه دسترسی دارید مشکلات پیش آمده را حتماً به آنها اطلاع دهید.

اما در موارد دیگر داشتن حالت تهوع و استفراغ مداوم باعث کاهش آب بدن شده و به مرور زمان بی‌ حالی برای فرد اتفاق می‌ افتد به یاد داشته باشید که این مسئله با بی اشتهایی همراه بوده و اگر مشکل در بلع را تجربه می‌ کنید مهم است که سریعاً این عارضه را با پزشک خود درمیان بگذارید.

مطالعه بیشتر  روانشناسی اختلالات جنسی

بعد از انجام جراحی واژینوپلاستی افزایش ضربان قلب، تنگی نفس و مشکل در تنفس و البته تورم غیر طبیعی در کشاله ران یا ساق پا کاملاً غیر عادی بوده و نباید نسبت به این حالات بی‌ توجه باشید.

هر کدام از موارد گفته شده به تنهایی خطرناک هستند و نشانه خوبی نخواهد بود، مهم است که به محض بروز این حالات حتماً به پزشک مراجعه کرده و مشکلات پیش آمده را با آنها در میان بگذارید.

فواید انجام واژینوپلاستی

فواید انجام واژینوپلاستی
فواید انجام واژینوپلاستی

واژینوپلاستی روشی نوین برای ترمیمی و بهبود آسیب‌ های ناحیه واژن است.

گاهی اوقات بانوان ناهنجاری‌ هایی را در ناحیه تناسلی تجربه می‌ کنند که به صورت مادرزادی اتفاق افتاده و بر سلامت و روند رشد و تکامل واژن اثرگذار است.

این افراد می‌ توانند بعد از اتمام سن بلوغ با انجام واژینوپلاستی مشکلات موجود را برطرف کرده و سلامت و زیبایی واژن را تجربه می‌ کنند.

گاهی اوقات بانوان پس از ابتلا به سرطان مجبور به طی کردن دوره‌ های درمانی فشرده مانند پرتو درمانی هستند.

ممکن است این نوع درمان باعث آسیب دیدگی بافت‌ های واژن شده و قطعاً نیاز به رسیدگی و بازسازی دارند.

در چنین موقعیتی این بانوان کاندیدای مناسب برای واژینوپلاستی هستند و با چند دوره کوتاه نتایج خوبی حاصل می‌ گردد.

اما دسته دیگری از بانوان ممکن است به دلیل آسیب‌ های پیش آمده هنگام زایمان یا ضربات وارد شده به واژن عملکرد جنسی خود را از دست بدهند.

این افراد نیز می‌ توانند به واسطه واژینوپلاستی عملکرد طبیعی واژن و تمامی بخش‌ های حساس آن را بازگردانده و نه تنها به سلامت روان آنها کمک می‌ کند بلکه روابط جنسی با کیفیت و سالم را تجربه خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر